Právník/právnička do interního právního oddělení

Psychiatrická nemocnice Bohnice

40 - 55 tis. + osobní ohodnocení
právníkPraha41+občanské právolitigacesmluvní právopracovní právosprávní právoveřejné zakázkyzdravotnické právopouze český jazyk

Do malého týmu interního právního oddělení hledáme právníka nebo právničku s chutí podílet se na chodu jedné z nejvýznamnějších zdravotnických institucí v oboru psychiatrické péče.

Nabízíme

  • Rozmanitá a zajímavá práce v neformálním pracovním prostředí.
  • Pracovní smlouva na dobu neurčitou.
  • Podpora dalšího vzdělávání a osobního rozvoje (účast na konferencích a školeních).
  • Motivující finanční ohodnocení, včetně možnosti nadstandardního osobního ohodnocení (v souladu s nařízením vlády č. 341/2017 Sb.).
  • Zaměstnanecké benefity (stravenky a stravování na pracovišti, kartu Multisport, příspěvek na penzijní spoření, příspěvek na další vzdělávání, po zapracování možnost částečné práce z domova).
  • 25 dní dovolené a 3 dny osobního volna.
  • Po zapracování možnost získání služebního bytu dle interních pravidel.
  • Stálé pracovní místo ve zrekonstruovaných prostorách právního oddělení, kancelář sdílená s kolegy a podpora asistentky.

Pracovní náplň

  • Poskytuje vedení nemocnice komplexní konzultační a poradenskou činnost, a to ze všech právních oborů. Právní podporu poskytuje i všem zaměstnancům nemocnice při plnění jejich každodenních pracovních úkolů obsahujících právní prvek.
  • Připravuje a kontroluje návrhy smluv, interních předpisů a dalších právních dokumentů.
  • Zastupuje nemocnici v soudních řízeních i v řízeních před správními orgány.
  • Poskytuje základní právní poradenství pro zaměstnance a případně i pacienty nemocnice v jejich osobních věcech.
  • Díky úzkému kontaktu se zdravotníky může přímo přispívat ke zvyšování kvality poskytované zdravotní péče v nemocnici (školí a vzdělává personál), vidí reálné dopady své práce v praxi.

Typ spolupráce

HPP

Odměna/mzda

40 – 55 tis. Kč dle započitatelné praxe v souladu s příslušným nařízení vlády

Očekáváme

Jaký je ideální uchazeč?

  • Má zkušenost z práce či stáže na obdobné pozici (podnikový právník, koncipient) v délce 1-2 roky, případně je nadšeným absolventem.
  • Orientuje se v aktuálním právním řádu, především v oblasti pracovního práva, práva veřejných zakázek, zdravotnického, občanského zákoníku a zákona o majetku státu.
  • Má chuť profesně růst a prohlubovat své znalosti v rámci různorodé agendy nemocnice.

Bez čeho se uchazeč neobejde?

  • Magisterský titul v oboru práva z jedné z českých právnických fakult.
  • Komunikativnost, samostatnost i schopnost týmové spolupráce.
  • Bezúhonnost a zdravotní způsobilost.
  • Vysoká úroveň psaného projevu.

Datum možného nástupu

ihned